• +Tel: + 254-727-584-488
  • info@tropicaladventure-safaris.com

1 DZIEN SAFARI NA WYSPE WASINI

1 DZIEN SAFARI NA WYSPE WASINI

Wczesnym rankiem odbior z hotelu  zwykle około  godziny 6.30 . Dojazd do Portu Shimoni zwykle trwa okolo 1 godziny przy użyciu autostrady Mombasa - Tanzanii. Po drodze mozna zobaczyc  kulturę ludzi, a także plantacje trzciny cukrowej. Ponieważ nie zabieramy wielu gości (tylko 6- 12 osób)  podczas naszych wycieczek, będziecie Państwo pierwszymi gościami w Kisite Marine Nationalpark. To daje nam przewagę w zobaczeniu  delfinów, zanim wszystkie inne Dhows przybędą do nas.

Po przyjeździe do Shimoni i oplaceniu  biletow do wodnego Parku zwanego Kisite ,udamy  się na tradycyjny arabski dhow o nazwie "Waswila". Tam spotkasz naszego kapitana, 2 członków załogi i przewodnika, który zapozna panstwa z program dnia. Na statku zostanie podane sniadanie swahili , które obejmuje kawę / herbatę, owoce, bhajia i mandazi.

Nasz  Dhow Waswila (który jest wyposażony w system muzyczny) zabierze panstwa w przyjemnej atmosferze na zwiedzanie okazow oceanu indijskiego i przy duzym szczesciu mozna zauwazyc  delfiny, żółwie morskie , ośmiornice, homary , ryby grupp, ryby trampowe, ryby moorena, stingrays, rozgwiazdy  i wiele innych. Nie zapominaj, że Kisite Marine Park to nie Zoo - więc nie możemy zagwarantować wszystkich ryb, ale obiecujemy  że nasza załoga jest wyszkolona i zrobią wszystko, co w ich mocy aby jak najwiecej panstwu pokazac.

 Mamy najnowsze urządzenia do snorkelingu zawierające maski i płetwy, a także nowe maski z Tribord ( zdjecie ponizej )

Zabierzemy panatwa  do nurkowania w dwóch różnych miejscach  w Kisite Marine Park, gdzie można zobaczyć piękno raf koralowych i wiele więcej. Z parku  jest nawet mozliwosc zobaczenia  Tanzanii.Podczas snurkowania nasi operatorzy beda robic panstwu zdjecia i nagrania pod woda ,ktore po zakonczeniu wycieczki zostana przeslane bezplatnie  do panstwa na podany adres mailowy.

Po snurkowaniu udamy sie na obiad na wyspe wasini w sklad ktorego wchodzia owoce morza,dania wegetarianskie i lokalne dania swahili . Do obiadu podajemy dwie lampki wina lub dwa piwa -  a oprocz tego podczas nasze calej wyprawy maja panstwo podawane napoj bezalkoholowe  i wode butelkowana  ZA DARMO w ciągu dnia.

Po obiedzie zwiedzenie wioski Coral Garden , gdzie można zobaczyć praktyki kulinarne i styl życia mieszkańców wyspy Wasini.

Ogród Koralowy  szeroka chata pełna koralowców i  drzew mangrowych  o różnych kształtach i rozmiarach. Zwykle miejsce to  jest suche, ale podczas pływów wszystkie koralowce są pokryte wodą. Jest to naprawdę wspaniały widok, aby zobaczyć. Kiedy dotrzemy  do lądu, udamy się do Slaves Caves. Tam dowiesz się więcej o historii Kenijczyków i o tym, co przeżyli podczas kolonializmu.

Planowy powrot do hotelu okolo godziny 17

Scroll Up