• +Tel: + 254-727-584-488
  • info@tropicaladventure-safaris.com

7 dni Nairobi- Masai Mara -Serengeti -Ngorongoro

7 dni Nairobi- Masai Mara -Serengeti -Ngorongoro

DZIEN 1 - NAIROBI

Odbior z lotniska i transfer do hotelu na zakwaterowanie,nocleg.

DZIEN 2 - MASSAI MARA

Odbior z hotelu o godzinie 0600 i bezposredni przejazd w kierunku Masai Mara.

Krotkie zatrzymanie sie i odpoczynek godz.0900.Planowy dojzd do lodzy godz. 1200.Zakwaterownie,odpoczynek,lunch.

O godzinie 1600 udamy sie na popoludniowe safari. Masai Mara National Reserve jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Kenii. Położony jest w Wielkiej Dolinie Ryftowej (Great Rift Valley), ma charakter sawannowy, w głównej mierze pokryty trawami. Powierzchnia Masai Mary jest lekko pagórkowata. przecinają ją trzy główne rzeki: Sand, Talek i Mara. Bogactwo zwierząt, które występują w tym rezerwacie powoduje, że będąc tam kolejny raz widzimy ciągle nowe rzeczy. Masai Mara jest uważana za klejnot Kenii jeżeli chodzi o parki widokowe. Można tu zobaczyć 95 gatunków ssaków i 400 gatunków ptaków. W żadnym innym miejscu Afryki dzika przyroda nie jest bogatsza. Tutaj oczywiście można zobaczyć Wielką Piątkę: lwa, lamparta, słonia, nosorożca i bawoła. Inne zwierzęta dodawane niemalże w standardzie to hipopotamy, gepardy, stada różnych gatunków antylop, zebry, żyrafy, krokodyle i wielkie ptaki jak marabut, struś afrykański, orły.Powrot do lodzy godz.1800 ,kolacja,nocleg.

DZIEN 3- MASAI MARA

Wczesnym rankiem po sniadaniu udamy sie na calodzienne safari z przerwa na picnik lunch okolo godz.12.30 .Planowy powrot do lodzy godz.1700,kolacja ,nocleg.

DZIEN 4 - SERENGETI

Wczesne sniadanie i wykwaterowanie z lodzy godzina 0600. Udamy sie do granicy Tanzani od strony Parku Massai Mara-Isbania godzina 1200.  Z tamtad udamy sie w kierunku  Serengeti . Box lunch zostanie serwowany w autokarze. Dojazd do lodzy ,zakwaterowanie,odpoczynek,kolacja,nocleg. KATI KATI LODGE

DZIEN 5 - SERENGETI

Po wczesnym sniadaniu z zapakowanymi lunch box udamy sie na calodzinne zwiedzenie Parku Serengeti. Park Narodowy Serengeti położony jest w północno-zachodniej Tanzanii, w centralnej części równiny Serengeti, na wsch. od Jeziora Wiktorii. Należy do największych i najbardziej znanych obszarów chronionych na świecie. Jego powierzchnia wynosi 14 763 km². Ochroną rezerwatową objęty w 1929, a w 1951 uzyskał status parku narodowego. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Park narodowy Serengeti obejmuje płaską równinę porośniętą trawiastą sawanną, z pojedynczymi skalistymi wzgórzami i kępami drzew akacjowych. Słynie z migrujących sezonowo (w porze suchej, od października do maja) wielomilionowych stad kopytnych: antylop, zebr, gazeli Thompsona i Granta, bawołów. Poza tym żyją tam: żyrafy, słonie, nosorożce, a z drapieżników: krokodyle, lwy, lamparty, gepardy, hieny, likaony, szakale, pytony.

 

Po safari powrot do lodzy na odpoczynk,kolacja ,nocleg.

DZIEN 6 - NGORONGORO

Po wczesnym sniadaniu z zapakowanymi lunch box udamy sie w kierunku Ngorongoro. W drodze do zatrzymamy sie na zwiedzene Muzeum Oldupai ( historyczne miejsce)

Ngorongoro – kaldera wygasłego wulkanu położona w północnej Tanzanii, we wschodniej odnodze Wielkiego Rowu Wschodniego . Krater otoczony jest od południa jeziorami Eyasi i Manyara, od północy jeziorem Natron. Teren krateru zasilany jest przez wody rzek Munge i Lonyokie, które nawadniają mokradła i alkaliczne jezioro Magadi.

 

Na dno krateru prowadzi droga wybudowana w roku 1959 długości 3200 metrów, po której mogą poruszać się jedynie pojazdy z napędem na cztery koła, posiadające specjalne pozwolenie[1].

Wysokość: ok. 1800 m n.p.m.

Powierzchnia: ok. 8300 km²

Średnica: ok. 18 km

Głębokość: ok. 600 m

Ngorongoro wchodzi w skład krajobrazowo-zwierzęcego Rezerwatu Ngorongoro, który w 1979 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Park ten posiada ogromna liczbe roznorodnych dzikich zwierzt.

Planowy dojazd do RHINO LODGE w porze wieczornej,zakwaterowanie,kolacja,nocleg

DZIEN 7 - ARUSHA

Wczesne sniadanie i wykwaterowanie z lodzy godz. 0730 i bezposredni przejazd w kierunku  lotniska w  Arusha .

Scroll Up