• +Tel: + 254-727-584-488
 • info@tropicaladventure-safaris.com

TANZANIA SAFARI 6 DNI

TANZANIA SAFARI 6 DNI

DZIEN 1:  JEZIORO MANYARA

Odbior z lotniska w Arusha o 1300. Z zapakowanym lunchem udamy sie w kierunku Jeziora Manyara na krotkie safari .

Jezioro Manyara jest słodkowodnym jeziorem w północnej Tanzanii o średniej powierzchni ok. 230 km² .Teren parku przecinają liczne strumienie. Typową roślinnością są tu sawanny, rośnie tu także wiele gatunków palm. Spotyka się tu też wiele chronionych gatunków zwierząt, m.in. żyrafy, guźce, pawiany, słonie, antylopy, bawoły, lwy i hipopotamy. Żyje tu także wiele różnorodnych gatunków ptaków. Najlepsze miejsce do obserwacji dużych zwierząt (słoni, lwów) w okolicach ujścia rzeki Ndala. Znajdują się tam również dwa gorące źródła - Maji Moto Ndogo i Maji Moto przy których chętnie żerują flamingi.W 1981 roku park został uznany przez organizację UNESCO za rezerwat biosfery.

Zakwaterowanie w lodzy,kolacja,nocleg.

DZIEN 2: MANYARA/NDUTU

Po wczesnym sniadaniu z zapakowanymi lunch box udamy sie na safari po czesci Serengeti do ktorej nalezy Jezioro Ndutu.Najwieksza atrakcja tu jest to ze maja panstwo duza szanse na zobaczenie migracji zwierzat gnu. Powrot do lodzy na zakwaterowanie,kolacje i nocleg.

DZIEN 3: SERENGETI

Wczesne sniadanie i wykwaterowanie z lodzy. Udamy sie na calodzienne safari po Parku Serengeti. Lunch na lonie natury w postaci pikniku.

 Park Narodowy Serengeti położony jest w północno-zachodniej Tanzanii, w centralnej części równiny Serengeti, na wsch. od Jeziora Wiktorii. Należy do największych i najbardziej znanych obszarów chronionych na świecie. Jego powierzchnia wynosi 14 763 km². Ochroną rezerwatową objęty w 1929, a w 1951 uzyskał status parku narodowego. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Park narodowy Serengeti obejmuje płaską równinę porośniętą trawiastą sawanną, z pojedynczymi skalistymi wzgórzami i kępami drzew akacjowych. Słynie z migrujących sezonowo (w porze suchej, od października do maja) wielomilionowych stad kopytnych: antylop, zebr, gazeli Thompsona i Granta, bawołów. Poza tym żyją tam: żyrafy, słonie, nosorożce, a z drapieżników: krokodyle, lwy, lamparty, gepardy, hieny, likaony, szakale, pytony.

Po safari udamy sie do lodzy  w Serengeti na odpoczynk,kolacja ,nocleg.

DZIEN 4:  NGORONGORO

Wczesnym porankiem udamy sie na safari nastepnie powrot do lodzy na  sniadanie i wykwaterowanie.

Bezposredni przejazd w kierunku Ngorongoro wygasłego wulkanu położonego w północnej Tanzanii, we wschodniej odnodze Wielkiego Rowu Wschodniego . Krater otoczony jest od południa jeziorami Eyasi i Manyara, od północy jeziorem Natron. Teren krateru zasilany jest przez wody rzek Munge i Lonyokie, które nawadniają mokradła i alkaliczne jezioro Magadi.

Na dno krateru prowadzi droga wybudowana w roku 1959 długości 3200 metrów, po której mogą poruszać się jedynie pojazdy z napędem na cztery koła, posiadające specjalne pozwolenie[1].

Wysokość: ok. 1800 m n.p.m.

Powierzchnia: ok. 8300 km²

Średnica: ok. 18 km

Głębokość: ok. 600 m

Ngorongoro wchodzi w skład krajobrazowo-zwierzęcego Rezerwatu Ngorongoro, który w 1979 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Park ten posiada ogromna liczbe roznorodnych dzikich zwierzt.

Po safari udamy sie na zakwaterowanie do lodzy w Ngorongoro na kolacje i nocleg.

DZIEN 5                                         NGORONGORO-ARUSHA

Po wczesnym sniadaniu i wykwaterowaniu z lodzy z lunch box udamy sie na safari po parku  Ngorongoro.Lunch na lonie natury i wyjazd w kierunku Arusha na nocleg ,kolacje i odpoczynek.

DZIEN 6                                            POWROT DO DIANI

Po wczesnym sniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy sie w kierunku granicy Tanzania -Kenia miejscowosci Taveta i transfer na wybrzeze Diani.

 

LODZE  DO WYBORU

JEZIORO MANYARA

 • Manyara Wildlife Safari Camp
 • Lake Manyara Wildlife Lodge
 • Lake Manyara Serena Lodge

 

W Ndutu nocleg w Ndutu Safari Lodge

 

SERENGETI

 • Serengeti Katikati Camp
 • Seronera Wildlife Lodge
 • Serengeti Sopa Lodge

 

NGORONGORO

 • Rhino Lodge
 • Ngorongoro Wildlife Lodge
 • Ngorongoro Sopa Lodge

 

ARUSHA

 • McElly'S Budget Hotel
 • East African Hotel
 • The African Tulip

 

 

W KOSZT WYCIECZKI WCHODZI

- samochod terenowy z otwartym dachem

-1,5 litra wody na osobe podczas safari

-zwiedzenie Muzeum Olduwai

-calodzienne wyzywienie podczas calego safari

-bilety wstepu do wszystkich Parkow

-transfer z lotniska oraz transfer do granicy

-piknik luncze`

Scroll Up